Haber

35 Milyon Lirayı Vermediler: AK Partili Belediye Paralara Bloke Koydu

Ak Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden BASKİ’nin, topladığı etraf paklık ve katı atık bedellerini CHP’li belediyelere vermediği ortaya çıktı.

‘BASKİ bu gelirlere çöktü’

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine nazaran; Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi CHP’li belediyelerin hakkı olan 35 milyon 600 bin TL’lik gelirine el koyduğunu açıkladı.

Aytekin, “AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerinin hakkı olan gelirlere el koyuyor. BASKİ bu gelirlere çöktü” dedi ve şunları söyledi:

“Sayıştay raporlarıyla birçok kurumda olduğu üzere belediyelerdeki usulsüzlükler de ortaya çıkıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yönetim kurulu başkanı olduğu Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi (BASKİ)’nin Belediyeler ismine topladığı Etraf paklık ve katı atık bedellerinden kanunen mahallî idarelere aktarılması gereken hisse verilmedi. BASKİ bu paraya çökmüş. Üç CHP’li belediyenin toplamda 35 milyon liralık geliri, BASKİ tarafından bloke edilmiş ve bu paralar ilçe belediyelerimize aktarılmamış. Belediyelerimizin hizmet üretimini engellemek için türlü yollara başvuran AKP zihniyeti, bunun son örneğini de hak edişlerine el koyarak gösterdi. Aytekin, “Ayvalık Belediyesi’nin BASKİ’den 9 milyon 982 bin TL alacağı var. Edremit Belediyesinin 10 milyon 34 bin lira, Bandırma Belediyesinin de 15 milyon 388 bin lirası ödenmiyor. Üç belediyemizin toplamda 35 milyon liralık gelirine BASKİ tarafından el konulmuş ve belediyelerimiz ve halk mağdur edildi”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu