Ekonomi

ABD Premarket: Perakende satışlar, Adobe ve Kroger kazanç raporu

Investing.com – Fed’in faiz oranlarını Haziran ayına kadar sabit tutmasına rağmen bu yıl daha fazla oran artışının mümkün olduğunu söylemesinin ardından hisse senetleri düştü.

Bir yıl sonra ilk kez Fed Faiz oranlarını değiştirmedi ancak merkez bankası iki faiz artışı daha öngörüyor. Fed, nihai faiz oranı tahminini %5,6’ya yükseltti. Bu oran, Mart ayı tahmini olan %5,1’in çok üzerinde ve beklentilerin üzerinde.

Bu görünüme rağmen Cumhurbaşkanı Jerome Powell Gelecekteki faiz oranı kararlarının toplantı bazında alınacağını söyledi. Temmuz toplantısı hakkında henüz bir karar alınmadığını da sözlerine ekledi.

Ancak vadeli işlem yapanlar BeslediTemmuz ayında toplandığında, faiz oranlarını bir çeyrek puan daha artırma olasılığını %50’den fazla görüyor.

Bu hafta tüketici ve üretici fiyatlarına ilişkin beklenenden yavaş gelen verilere rağmen bu durum devam edecek. Bu hafta ilerleyen saatlerde açıklanacak verilerin ortasında son haftaya ait işsizlik başvuruları ve perakende satışlar yer alıyor.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Perakende satışlar

mayıs Perakende satış bilgilerin 15.30 CEST’de açıklanması bekleniyor. Analistler yıllık %2,2 artış ve aylık bazda %0,1 düşüş bekliyorlar.

2. Adobe çıkış raporu

Adobe Systems Incorporated4.77 milyar dolarlık gelirle 3.79 doları paylaşabilir.

3. Kroger ilgi raporu

bakkal zinciri Kroger Şirketi45,2 milyar dolarlık gelire 1,44 dolarlık bir faiz bildirebilir.

haber-askale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu