Haber

Adana’da düzenlenen Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonası başladı

Adana’da düzenlenen Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonası başladı.

Türkiye Karate Federasyonu’nun Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu’nda düzenlediği şampiyonaya 63 ilden 2 bin 700 sporcu katılıyor.

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, salonda düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, sporcuları Adana’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Türkiye’nin en büyük değerinin genç nüfusu olduğuna dikkat çeken Köşger, şöyle konuştu:

“Bu gençleri ne kadar sağlıklı yetiştirebilirsek, ne kadar sporcu ve fit yetiştirebilirsek, ülkemizin geleceği de o kadar iyi ve güzel olacaktır. Onları ilim, bilim ve bilimle buluşturacağız. Onları çağın tüm gerekleriyle kuşatıp donatacağız, sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlayacağız.” “Sporun her dalında başarılı olmalarını sağlayacağız.”

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz, etkinliğin organizasyonuna destek verenlere teşekkür etti.

Geçen yıl rekor sonuçlara ulaşmak için kulüp antrenörlerinin büyük emeği olduğunu belirten Uğuz, bu yıla iki uluslararası şampiyonada birincilik kazanarak başladıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Bu şampiyonada birincilik ve ikincilik elde edecek sporcularımızın Balkan Şampiyonası’nda milli heyecan yaşayacaklarını biliyoruz. Özellikle YouTube sayfamızı takip etmenizi ve abone olmanızı istiyorum. Çünkü yarışan sporcu sayımızı artıracağız. Bir sonraki Balkan Şampiyonası’na katılacağız, bu sizi sevindirecektir. Bunu da takip edin. Bu şampiyonluk size müjde olsun.”

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Hem beden hem de ruh sağlığı açısından çok önem verilmeli. Hepsine başarılar diliyorum.” dedi.

Erkekler ve kadınlar kategorilerinde düzenlenen şampiyona, 4 Şubat Pazar günü sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu