Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni Anayasa açıklaması: Seçimden sonra gündeme getireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay’ın 155. kuruluş yıldönümünde konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Hâlâ yargı kurumlarımıza saldıranlar olsa da artık kimse bu taktik söylemlere güvenmiyor. Milletimiz yargıya her geçen gün daha fazla güveniyor.

“TÜRKİYE’Yİ SİVİL VE ÖZGÜRLÜK BİR ANAYASAYA GETİRMEK İSTİYORUZ”

Türkiye’de milli iradenin eli ile hazırlanan sivil ve özgürlükçü bir Anayasa istiyoruz. Türkiye Bu, yüzyılımızın en değerli hedeflerinden biri olacaktır. Seçimlerden sonra bu konuyu hem milletimizin hem de Meclisimizin gündemine tekrar getireceğiz.

Demokrasi tarihimizin en utanç verici dönemi olan 28 Şubat’ta kimin nerede durduğu, tüm detaylarıyla hâlâ hafızalarımızda canlı. Ülkemizde bize bu utancı yaşatanların hiçbirini unutmayacağız. Böyle bir ortamda siyasete yeni bir ses getirdik ve milletimizden yetki istedik. Son 21 yılda bu ülkede ne yapıldıysa asırlık demokrasi ve kalkınma eksikliklerini tamamlama çabası var. Türkiye’ye o kadar çok zaman kaybettirdiler ki kaybedecek bir anımız bile kalmadı. İnanç ve istikrar iklimini zehirleyerek siyaseti ve yönetimi raydan çıkarma çabaları çağımızda hiç eksik olmamıştır. Ama önceki dönemlerden farklı olarak güçlü ve kararlı duruşumuzla milletimizin takviyesini her zaman yanımızda tutmayı başardık.

“BULDUĞUMUZ YERİN DEĞERİNİ GENÇLERİMİZE ANLATMAKTA HER TÜRLÜ ZORLUĞUMUZ VAR”

Bizim yaşamadığımız sıkıntıların hiçbirini yaşamamış bir nesil var ülkemizde. Demokrasi, özgürlükler ve hukukun üstünlüğü noktasında bugün geldiğimiz noktanın değerini bu yeni nesle anlatmakta zorlanıyoruz. Çünkü gençlerimiz eski Türkiye ile değil, kendilerinden çok daha iyi uygulamaları olan ülkelerle kıyaslama yapıyor. Ancak çok iyi biliyoruz ki her ülkenin kendine has bir hikayesi vardır ve ülkemizin hikayesi kolay kolay yazılmaz. Bunun için de gençlere hem elimizdeki imkanları hem de hedeflerimizi anlatmaya devam edeceğiz.”

hekimhanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu