Haber

Denizli’de depremzede ailesine “Beşiktaş” morali

Beşiktaş Kulüp Başkanı Ahmet Işık Çebi, Denizli Beşiktaş Halk Derneği üyelerinin ziyaret ettiği depremzede aileyi telefonla arayarak maça davet etti.

Hatay’da deprem nedeniyle evleri yıkılan, Pamukkale Üniversitesi Yerleşkesi’nde evleri yıkılan Denizli Beşiktaş Halk Derneği Lideri Bora Sever ve yönetim kurulu üyeleri Ozan Orpak, Yavuz Cinkaya ve Samet Baştürkmen. SporMilli Eğitim Bakanlığı’na yerleştirilen Turunç ailesini ziyaret etti.

Ziyarette Sever, Beşiktaş taraftarı olan 16 yaşındaki Barancan Turunç ve 24 yaşındaki kardeşi Selen Turunç’a cep telefonu ve forma hediye etti.

Geçmiş olsun dileklerini ileten Çebi, aileyi Vodafone Park’ta maç izlemeye davet etti.

Siyah beyazlı takımın eski kalecisi Tolga Zengin de Turunç ailesiyle görüntülü konuşarak depremzedelere moral verdi.

Enkazdan geçerek kurtuldular.

Peder Adnan Turunç, basına yaptığı açıklamada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hatay’da 4 katlı apartmanın birinci katının çökerek eşi ve iki çocuğuyla birlikte enkaz altında kaldıklarını anlatan Turunç, şunları kaydetti:

“Depremde çocuklarım salondaydı, biz yatak odasındaydık. Ev sallanmaya başladı. Endişeden yanımıza geldiler. O an birbirimize sarılıp depremin geçmesini bekledik. O an ev çöktü”Önümüzdeki molozları temizleyerek çukura doğru süründük. Delik küçüktü, daha büyük kırdık. Deliği kırdık ve birer birer çıktık.”

Turunç, kendilerini Denizli’ye getirip ülkeye yerleştiren AFAD yetkililerine de teşekkür ederek, kendisinin çok iyi bir fırıncı olduğunu ve sağlık sorunları geçtikten sonra şehirde iş arayacağını sözlerine ekledi.

haber-arapgir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu