Haber

e-Devlet üzerinden Konteyner Ev başvurusu nasıl yapılır?

Kahramanmaraş 6 Şubat’ta kent merkezinde meydana gelen 7,6 ve 7,7 büyüklüğündeki iki deprem 11 ili etkiledi. Bu depremden sonra ne yazık ki birçok insanın evi yıkıldı veya kullanılamaz hale geldi. Deprem sonrası ilk etabı otomobilde veya çadırda geçiren vatandaşlar için e-Devlet üzerinden Konteyner Konut uygulaması açıldı. Peki, Konteyner Konut başvurusu nasıl yapılır? Gelin haberin detaylarına birlikte göz atalım.

e-Devlet üzerinden Konteyner Konut uygulaması

Deprem Lise sonrası barınma ihtiyacının karşılanması için e-Devlet üzerinden Konteyner Barınma yardımı talep etmek mümkündür. e-Devlet’te yer alan bilgilere göre, bu yardımın alınması durumunda depremzedelere aylık barınma yardımı yapılmayacak. Bunun yerine, taşınma için bir defaya mahsus olmak üzere 15.000 Türk Lirası sağlanacaktır.

Yani e-Devlet üzerinden Konteyner Konut talebinde bulunmak isteyen depremzedeler konut bazında ya da Konteyner Konut bazında tercih yapmak zorunda kalacak. e-Devlet üzerinden başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

e-Devlet, sadık bağışlar için yeni hizmetini tanıttı!

İkinci olarak ekranda yer alan Başvuru Formunu doldurunuz. Bu alana hasarlı konutun sahibi/kiracısı veya o konutun hasar durumu gibi bilgileri eksiksiz doldurmanız gerektiğini unutmayınız.

Üçüncü adım olarak aşağıdaki görseldeki gibi Konteyner Konut Talebi mi yapmak istiyorsunuz? Soruyu cevaplayıp telefon numaranızı kaydettikten sonra aşağı kaydırınız.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

serdivan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu