Haber

Filistin, ABD ile ilişkilerin en düşük seviyede olduğunu söylüyor

RAMALLAH, 3 Ağustos (Xinhua) — Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Kurulu Üyesi Ahmed Majdalani Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Washington İsrail’e Filistin’e yönelik eylemlerini durdurması için baskı yapmadığı için Filistin’in ABD ile en düşük bağlara sahip olduğunu söyledi. olduğunu belirtti.

Majdalani, “ABD, İsrail’in Filistinlilere yönelik devam eden uygulamaları nedeniyle durma noktasına gelen barış sürecini çıkmazdan kurtarmak için İsrail’in plan ve projelerini durdurma niyetinde değil.”

Derin bir komaya giren barış sürecini kurtarmak için mevcut ABD yönetiminin herhangi bir somut ve pratik adım atmasını beklemiyoruz” dedi.

İsrail ve Filistin arasındaki doğrudan barış görüşmeleri, İsrail yerleşimleri ve Filistin devletinin sonu konusundaki anlaşmazlıklar nedeniyle Mart 2014’ün sonunda durmuştu.

Filistin defalarca İsrail’in Batı Şeria ve Doğu Kudüs’e yönelik saldırgan politikasını durdurması için ABD’ye baskı çağrısında bulundu. Buna Batı Şeria’da yerleşim birimlerinin inşası ve Filistin kasaba ve şehirlerine yönelik saldırılar da dahildir. Filistin ayrıca ABD’yi Doğu Kudüs’teki ABD konsolosluğunu ve Washington’daki FKÖ ofislerini yeniden açmaya çağırdı.

ABD’nin “hala işgal hükümetinin ortağı” olduğunu kaydeden Mecdalani, “Amerikan yönetimine güvenemeyiz” dedi.

Yetkili ayrıca ABD’yi “çeşitli uluslararası örgütlerde İsrail’in politikalarına siyasi ve diplomatik bir kılıf sağladığı ve onu savunduğu” gerekçesiyle eleştirdi ve BM Güvenlik Konseyi’ndeki veto yetkisini kötüye kullandı.¦

havsa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu