Ekonomi

Hong Kong, kripto pazarında bankacılık hizmetiyle ABD’ye alternatif olabilir

Geçtiğimiz haftalarda ABD’de yaşanan olaylar kripto para piyasasında da önemli değişimlere neden oldu. Dünyanın en büyük ekonomisinde iflas eden 3 orta ölçekli banka da kripto şirketleri için değerli bir alternatif sağladı.

Bu deneyimlerin arkasında ekosistemde, bankacılık alanında bir boşluk olabileceği sıkça dile getirildi. Ancak son gelen haberlere göre bu açığı kapatacak değerli adaylar var.

Bölgeden gelen son haberlere göre bankalar, Çin’in özel idari bölgesi olan Hong Kong’da bir süredir kripto para şirketleriyle görüşmeler yürütüyor.

Ayrıca iletişim Bankası, Çin BankasıVe Şangay Pudong Kalkınma BankasıÇin gibi Çin’in saygın bankalarının Hong Kong şubeleri bölgedeki kripto varlık şirketlerine hizmet vermeye başladı.

Uzmanlara göre Çin devlet bankalarının sunmaya başladığı bu süreçler, Pekin yönetiminin de yaklaşımını değiştirmeye başladığını ortaya koyuyor.

Bilindiği üzere Çin’de kripto para yasakları uzun bir süredir devam ediyor. Bu nedenle resmi bir rastgele kuruluş bu firmalara hizmet verememektedir. Ancak son birkaç ayda Hong Kong’daki kripto varlık ekosisteminde olumlu gelişmeler oldu.

İlerleyen zamanlarda başka firmaların da bölgeye taşınarak bu bankalardan hizmet almaya başlayabileceği belirtiliyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

serik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu