Teknoloji

İlk Yapay Zeka Tabanlı 3D Tablet Tanıtıldı!

3 boyutlu görüntüleme teknolojisi aslında yıllardır hayatımızda olan bir şey. Ama bunu ellerimizde tuttuğumuz akıllı cihazlarda pek göremedik. O sırada LG bunu bir akıllı telefonda denedi, ancak tam olarak uymadı.

Şimdi, ABD merkezli bir teknoloji şirketi olan Leia, dünyanın ilk AI tabanlı 3D görüntüleme, oyun oynama, görüntü izleme ve video/fotoğraf çekmeyeteneğine sahip bir tablet çıkaracaklarını duyurdu.

“3D yeni bir şey değil, ancak bunu yapma şeklimiz yepyeni”

Android tablet olan Lume Pad 2’nin kamerası ile diğer Lume Pad tabletlerin ortasında yerel 3D görüntü ile sohbet edebilir, 3D görüntüleri ve görüntüleri kaydedebilir.Ve bunu yapay zeka destekli kamerası sayesinde yapıyor.

Bu yapay zeka sayesinde 2D görüntüleri 3D’ye dönüştürme Tabletinizde görüntüleyebilirsiniz. Tabletin kendi ekosisteminde yer alan uygulamalardan biri olan LeiaTube sayesinde YouTube, Vimeo, TikTok gibi uygulamalardan görseller paylaşabilir ve 3D olarak izleyebilirsiniz.

Tablette 3D işleme için tanınan yapay zeka işleme aracı kararlı difüzyon kullanılıyor. Bu da yapay zekayı birkaç kelime ile tanımlayarak 3D görsel oluşturabileceğiniz anlamına geliyor.

Lume Pad 2’de Dolby Atmos teknolojisine sahip dört hoparlör, yüz tanıma, parmak izi sensörü, USB-C hızlı şarj, SD kart desteği, SnapDragon’dan 888 işlemciye 8 GB RAM, 128 GB depolama ve 120 Hz yenileme hızına, 2560×1600 çözünürlüğe sahip 12,4 inç ekrana sahiptir. Tablet şu anda ABD’de 1099 $ fiyat etiketi ile ön sipariş için mevcut. Cihazların sevkiyatı Nisan ayında başlayacak.

yakutiye-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu