Haber

İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu krizden sonra ilk kez bir arada! Mesaj sert olacak

CHP Belediye Başkanları Toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında başladı.

Parti genel merkezinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da hazır bulunacağı toplantıda, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçim sonuçları değerlendirilecek ve 31 Mart 2024 yerel seçim hazırlıkları masaya yatırılacak.

Görüşme öncesi Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar, gazetecilerin sorusu üzerine, her şeyin Türkiye ve parti için çok keyifli olacağını belirterek, “Parti tüm sorunların üstesinden gelir, Türkiye de üstesinden gelir ama bunun lideri CHP olacaktır. Türkiye’de olumsuzlukları aşmanın lideri her zaman olduğu gibi CHP’dir.” söz konusu.

Kulislerde konuşulanlara göre Kılıçdaroğlu’nun başta İmamoğlu olmak üzere liderlere sert açıklamalarda bulunacağı öğrenildi.

“YİNE OLURSA YAPARIM” DEDİ

Öte yandan İmamoğlu’nun CHP’nin önde gelen isimleriyle yaptığı bilinmeyen görüşmeye ilişkin Kılıçdaroğlu, “Sonuçta partide uzun yıllar çalışmış arkadaşların yaptığı bir toplantı gibi düşünebiliriz. Ben gördüğümde etik açıdan rahatsız edici bazı uygulamalar vardı. Normal bulmuyorum. Disiplin konuları hakkında yorum yapmam. Disiplin diye bir şey yok. Tartışmaları kamuoyuna taşımakta bir sakınca yok. Kurallar içinde çaba gösteriyorsunuz. Tekrarlandığında gereğini yapacağım. kurallar ihlal edildiğinde gerekli.”

pursaklarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu