Teknoloji

iPhone SE Dynamic Island ile Gelebilir

Piyasaya sürülecek yeni iPhone SE modelinin, iPhone modellerinde büyük ilgi gören Dynamic Island özelliğiyle gelebileceği öne sürüldü.

Apple, iPhone SE modelini en son 2022 yılında piyasaya sürmüştü. 2023 yılını atlayan ve genel olarak her iki yılda bir yeni bir model piyasaya süren Apple, bu yıl iPhone SE modelini tanıtabilir. Şu ana kadar bu olasılıkları destekleyecek somut bir sızıntı yaşanmadı. Ancak yeni bilgiler gelmeye başladı. Bu konudaki ilk detay iPhone SE’nin Dynamic Island ile geleceği.

iPhone SE İçin İlk Bilgiler Geldi

iPhone SE ile ilgili sızıntı Majin Bu’dan geldi. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan ünlü isim, en önemli özelliğinin Dynamic Island olduğunu söyledi. Eğer iddialar doğruysa Apple’ın önceki iPhone modellerinde tanıttığı popüler özellik artık iPhone SE’de de yer alacak. Bir diğer argüman ise kamera ve tasarım detaylarıydı.

iPhone SE Dynamic Island ile Gelebilir

İddialara göre iPhone SE’nin tasarımını iPhone 16 modelleri takip edecek. Bu da önceki iPhone SE modellerine göre fark yaratacak. Arkadaki kameralarda tek kamera modülü yer alacak ve tek kamera özelliği takip edilecek. 150,9 x 75,7 x 8,3 mm ölçülerinde olması beklenen yeni model, bu boyutlarıyla iPhone XR’a benzeyecek. Geçtiğimiz yıl pazara sunulan model, yeni modele göre daha küçük. Zira yapılan tanıtımlarda iPhone SE 2022 modelinin boyutları 138,4 x 67,3 x 7,3 mm ölçülerindeydi.

Ekran Büyüyor ve Pil Kapasitesi Artıyor

Sızıntılara göre telefonun boyutu arttıkça direkt ekran boyutu da artacak. Böylece iPhone SE 2024 bugüne kadarki en büyük ekrana sahip model olarak tanıtılacak. Alanın duyurulmasıyla birlikte pil kapasitesini de artıracak olan Apple, böylece yeni modelinin deneyimini de iyileştirecek. Sızıntılara göre pil kapasitesi 3279mAh olacak. 6,1 inçlik ekranıyla deneyim sunacak olan iPhone SE, OLED paneliyle görüntü kalitesi açısından da piyasadaki modellere göre daha iyi performans gösterecek. Arka kamera için beklentiler ise 48 MP. Bütün bunlar yeni modele daha fazla önem verildiğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu