Ekonomi

Karsan, İtalya’daki elektrikli araç parkını genişletiyor

İtalya merkezli kamu alımları kurumu Consip tarafından açılan ihaleyi kazananlardan biri olan Karsan, 6 ve 8 metrelik toplam 320 adet elektrik lotu için yeni bir çerçeve sözleşme imzaladı.

Karsan, Consip ile imzaladığı 6 ve 8 metre elektrikli araç alımına yönelik 18 aylık çerçeve sözleşmesi kapsamında yeni e-JEST ve e-ATAK siparişleri almayı hedefliyor. Şu anda İtalya’nın kuzeyinden güneyine Verona, Legnago, Sendrio, Alghero, Olbia, Catania ve Catanzaro gibi birçok farklı şehirde 34 elektrikli araçla hizmet veren Karsan, yeni siparişlerle ülkedeki yaygınlığını artırmayı hedefliyor.

Karsan CEO’su Okan Baş

Avrupa’da toplu ulaşımın dönüşümünde öncü rollerini sürdürdüklerini söyleyen Karsan CEO’su Okan Baş, “Kendisini kanıtlamış araçlarımız Avrupa başta olmak üzere dünyada yoğun talep görüyor. Karsan e-JEST bugüne kadarki en iyi- Son 3 yıldır Avrupa’da araç satışı gerçekleştiren E-ATAK ise iki yıldır Avrupa’da kendi segmentinde başı çekiyor. Araçlarımız 2023’te de liderliğe koşmaya devam ediyor.”

Karsan’ın elektrikli araçlarıyla İtalya pazarına girdiğini belirten Okan Baş, “Ana pazarlarımızdan biri olan İtalya’da bugün itibarıyla 34 elektrikli araç yollarda. Bu çerçeve sözleşme kapsamında hem mevcut siparişlerimizle hem de alacağımız yeni siparişlerle 200’ü aşkın sipariş aldıklarını belirten Karsan, toplu ulaşımın elektrifikasyonunda Avrupa’da en çok tercih edilen markalardan biri. Bu yeni ihale ile hedef pazarlarımızdan biri olan İtalya’da güçlü büyümemizi sürdüreceğiz” dedi.

>

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu