Yaşam

Kiraladığı eve ne yapıldığını dizide gören ev sahibi soluğu adliyede aldı

İstanbul’da kiraladıkları evin tamamen değiştirildiğini bir televizyon programında gören ev sahipleri mahkemede derin bir nefes aldı. Kiracılarının davacısı olan ev sahipleri, 120 bin TL zarara uğradıklarını iddia etti. Kiracının savunmasında “Kiralanan ev olduğu gibi iade edilmiştir. Herhangi bir hasarı yoktur. Dava reddedilsin” ifadeleri kullanıldı.

Televizyonda gördüklerine inanamadılar

İstanbul’da yaşayan Rukiye Molla ve oğlu Tamer Molla, Beşiktaş Nüzhetiye Caddesi’ndeki evlerini tamamen yeniledikten sonra yurt dışına taşınmak zorunda kaldı. Bu noktada evlerini diş hekimliği öğrencisi Ecem Özsarp’a kiralayan çift, bir süre sonra izledikleri televizyon programında evlerinin son halini görünce uzun süre yaşadı.

TAZMİNAT DAVASI AÇILDI

Özsarp, Evrim Akın’ın ev sahipliği yaptığı ‘Evrim Akın’la Konut Kuşu’ programına başvurarak evi tamamen değiştirdi. Televizyon programında evin son durumu detaylı olarak gösterildi. Molla çift ise bu durumdan evlerinin büyük zarar gördüğünü belirterek Özsarp’a dava açtı. Halk TV’nin haberine göre dilekçede, programın yayınlandığı televizyon kanalıyla ilgili programın kiracı dışında yapımcı şirketinin de sorumlu tutulması talep edildi.

EVDE KEŞFEDİN

Özsarp savunmasında, “Kiralanan ev olduğu gibi iade edilmiştir. Herhangi bir zarar yoktur. Davanın düşürülmesi gerekir.” Mahkeme, konutta keşif yapılmasına ve bilirkişi raporu hazırlanmasına karar verdi.

omerlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu