Haber

Menfez tıkanınca sığınağı dolduran kanalizasyon apartman sakinlerinin kabusu oldu.

Menfez tıkanınca sığınağı dolduran kanalizasyon apartman sakinlerinin kabusu oldu.

RİZE – Menfez tıkanınca sığınağı dolduran kanalizasyon suları apartman sakinlerinin yanmasına neden oldu.

5 Şubat 2023 tarihinde Rize Belediyesi, merkeze bağlı Eminettin Mahallesi’nde bir vatandaşın yol sorununu çözmek için çalışma başlattı. Çalışmalar çerçevesinde yolun geçtiği güzergahta bulunan atık su borusu yerinden kaldırılarak yerine eskisinden daha küçük çaplı ve üzeri çakılla kaplanmış boru ile değiştirildi. Teze göre durum böyle olunca yağan yağmurla birlikte çakıl taşları menfezi tıkayarak kanalizasyonu dışarıya vermeye başlamış. Barınağı kirli su ile dolan Özgür Apartmanı sakinleri, sıcak havanın da etkisiyle hızla yayılan koku ve sinekler nedeniyle binada yaşayamaz hale geldi.

Binaya kirli suyun girdiği binada bulunan vatandaşların binayı terk ettiğini ve durumdan şikayetçi olduğunu söyleyen apartman yöneticisi İsmail Özgür, yetkilileri bu durumun acilen düzeltilmesi için davet etti.

Olayın ardından savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını belirten İsmail Özgür, “Belediyemiz bir vatandaşa yol açarken menfezi açmış. Kanalizasyon borusunu sökmüş. Biz buradan su geliyor diyoruz. Bu su Binamızın sığınağını su basıyor.Bizim dediklerimizi dinlemediler.Gerçekten dinlemediler.Tüketim tıkandı ve binamıza kirli su bastı.Dedik ki gelip gideri açtılar. ama yol bozuk 5 şubattan beri hepsini aradık belediye başkanına gelene kadar sorduk dedik yine gelecekler yapacaklar ince çakıl döktüler bu çakıl menfezi kapatıyor. Yetkililere sesleniyorum, bizi kendinizden uzaklaştırmayın, kaç yaşındayız?” Kirli suların kokusunu alacak kadar yaşıyoruz. Ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bu işin peşini bırakmayacağız. Oraya otomatik bir motor koyduk. Ortalığı temizledik. Ortalığı temizlemedik. Belediyeye temizletmedik. Burada çok sinek var. Evdeki herkesi ısırırlar. İnsanlar aya gidiyor, yol yapamadık.” .

borcka-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu