Ekonomi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Karaçulha Toptancı Hali’nde Yeni Tesis ve Ürün Pazarlama Alanı İnşa Ediyor

Büyükşehir Belediyesi, Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaklaşık 200 bin metrekare alanda vatandaşlara hizmet veren Karaçulha Toptancı Hali’nde yeni tesis ve ürün pazarlama alanı kazandırma çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Fethiye İlçesi Karaçulha Toptancı Hali’nde yaklaşık 40 Milyon TL’lik yatırımla başladığı ürün pazarlama alanı, otopark ve üreticilere ait tesisin inşaatında sona gelindi.

Karaçulha Toptancı Hali’nde yaklaşık 60 römorklu traktör alabilecek kapasitede kapalı ürün pazarlama standı, yer altı yağmur suyu toplama ünitesi, üreticilerin kullanımına yönelik WC, duş alanı, yer üstü yangın suyu depolama ünitesi bulunmaktadır. 4.400 m² alan üzerinde 2.500 m² alanlı. Yağmur suyu limiti ve 3 bin metrelik yangın hidrant hattı yapılıyor. 15 bin metrekare kilitli parkenin döşeneceği alanda ayrıca 20 tır park yeri de bulunacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin Toptancı Hali’ne geldiklerinde satış öncesi oluşabilecek yoğunluk nedeniyle bekleyebilmesi ve olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için yeni ürün pazarlama alanı inşa ediyor. Bölgenin ihracat ve gümrükleme işlemlerinin yapıldığı tek market olan Karaçulha Toptancı Hali’ne çok sayıda yerli ve yabancı tır geldiğinden dolayı Büyükşehir Belediyesi, bölgeye tır park alanı, duş ve WC gibi olanaklar sağlıyor. Bu vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu