Haber

Muharrem İnce’den CHP ve 6 Tablo’ya sert sözler!

Cumhurbaşkanlığı adayı, Ülke Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, sosyal medya hesabından bir basın açıklaması paylaştı.

İnce yaptığı paylaşımda eski partisi CHP ve Altı Masa’yı eleştirerek sert ifadeler kullandı. İnce’nin eleştiri oklarının asıl amacı eski partisi CHP’ydi.

“BİZİ ONLARIN DAR GÜCÜNE BİR TEHDİT OLARAK GÖRDÜK”

CHP’nin 2018 seçimlerinde aday gösterme amacının cumhurbaşkanı seçmek değil, aslında partiden tasfiye etmek olduğunu belirten İnce, şu ifadeleri kullandı:

“İçeriden olup biteni bilen delegeler harekete geçerek 700 imzalı bu CHP yönetimini değiştirmek istediler ancak üzerlerinde uygulanan baskılar sonucunda bazı delegeler imzalarını geri verdi. CHP’de siyaset yapmamız imkansız CHP’den ayrılmadık gönderildik Ellerinden geleni yaptılar yalan attılar iftira attılar Çünkü bizi dar iktidarlarına tehdit gördüler Atatürk diyenler CHP’nin mirasına sahip çıkanlar, yeni CHP diye geçiştirilmeye çalışılan anlayışı eleştirenler parti yönetimi tarafından aranmadı ve tasfiye edildi.”

“GİDELİM OTURUM BEKLEYİM DİYEN BİNA BİR ÜLKEYİ YÖNETEMEZ”

Taşra Partisi Genel Başkanı İnce’nin bir diğer hedefi de Altı Masa oldu.

Altı Masa’nın bir siyaset mühendisliği olduğunu söyleyen İnce, ’13 toplantıda kimin cumhurbaşkanı olacağına karar verebilen bir ittifak ülkeyi yönetemez’ dedi.

İnce, Altı Levha eleştirisinde şu ifadeleri kullandı:

“6’lı masa hayali bir koalisyondur. Siyaset mühendisliği projesidir. Partilerin tabanının sesini dinlemeden tabanda bir değeri olmayan bir projedir. Gerçekte böyle bir proje yoktur. Tabanda ittifak 13 toplantıda kimin lider olacağını belirleyen ittifak ülkeyi yönetemez Seçmen kafa karışıklığı istemez Halk ilerisini görmek ve güvenmek ister tek partiymiş gibi bir yapılanmaya oy veremez farklı sesler çıkaran, biri kalksın, başkası otursun beklesin diyen bir yapı ülkeyi yönetemez, seçmen bunu görüyor, buradaki beceriksizliği ve tutarsızlığı görüyor, tablonun bileşenlerinden memnun değil, yapamayanlar. Birliği ilke değil çıkar olarak gören seçmeni, ihale mafyası aracılığıyla diğer adayları yarışmadan diskalifiye etmeye çalışıyorlar ama herkesin yapması gereken seçmeni ikna etmektir.”

ayancik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu