Haber

Murat Kurum: Mevcut CHP yönetiminin İstanbul’da yolu bitti

Cumhur İttifakı’ndan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, “Kardan adamın saltanatı güneş doğana kadardır. İstanbul’daki mevcut CHP yönetimi için yol bitti.” söz konusu.

Kurum, seçim faaliyetleri kapsamında Güngören Gençosman Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Kadın Toplantısı”na katıldı.

Burada konuşan Kurum, 31 Mart seçimlerinde yeniden aday olan Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir ile ilçenin geleceğine yönelik adımlar attıklarını söyledi.

Güngören Tozkoparan’daki kentsel dönüşüm çalışmalarına değinen Kurum, “Mevcut CHP İBB yönetimi tarafından Tozkoparan’da yıkılan İSKİ binasını, fizik tedavi merkezimizi, tıp merkezimizi ve durdurulan meydan projelerini yeniden inşa edeceğiz. Şu anda oradaki trafiğin nedeni Güngören’de yıkılan her şeyi sizlerle birlikte ayağa kaldıracağız.” dedi.

Kurum, mevcut İBB yönetiminin İstanbul’un hiçbir sorununu gündemine almadığını belirterek, “Yolun sonunu gördükçe İstanbul dışındaki onlarca gündem arasında bir yerden bir yere savruluyorlar. Çaresizlik… 5 yıldır olduğu gibi yeni bir İstanbul gündemini gizlemeye çalışıyorlar ama unutuyorlar ki kardan adam “Onun saltanatı güneş doğuncaya kadar sürdü. İstanbul’daki mevcut CHP yönetimi için yol bitti.” dedi.

Projelerini paylaştı

Kadınlara yönelik projelerini paylaşan Kurum, ilk işini kuran kadınlara 100 bin lira destek sağlayacaklarını söyledi.

Güngören’e millet bahçesi yaptıklarını anlatan Kurum, şöyle devam etti:

“Tozkoparan’a her türlü engeli koydular. Kentsel dönüşüm siyasetin üstündedir, biz burada siyaset yapmayacağız dediler. Sonra bir baktık ki o kentsel dönüşümde kardeşlerimizin dikkatini çekmek için hepsi oraya akın etti. Annelerimiz ne olursa olsun. Bizden beklenen babalar ve belediye başkanımızla, ilçe başkanımızla el ele verip Güngören’e gittik. “Sorunlarını çözdük. Güngören için kaygılıyız.”

Kurum, deprem dönüşüm seferberliği başlatacaklarını, 39 ilçede 650 bin yeni konut inşa edeceklerini, 700 bin lira hibe desteği, 700 bin lira kredi desteği ve 100 bin lira taşınma yardımı sağlayacaklarını belirtti.

Okulların güvenliği ve sağlığı konusunda en üst düzeyde çalışmalar yürüteceklerini belirten Kurum, İstanbul’daki tüm okullarda ilkokul öğrencilerine beslenme desteği sağlayacaklarını, annelere verilen ücretsiz ulaşım hakkını da artıracaklarını belirtti. 0-4 ile 0-6 yaş arası çocukları olan babalara ise bu yaş aralığında çocuğu olan babalara ücretsiz ulaşım sağlayacaklarını söyledi. Seyahat haklarını vereceklerini de sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu