Teknoloji

OpenAI, DALL-E 3 ile Üretilen Görüntülere Filigran Ekleyecek

OpenAIgörsel oluşturma aracı DALL-E 3 , bundan sonra oluşturduğu görsellere meta veri olarak filigran eklemeye başlayacağını duyurdu. Bu değişiklikle birlikte OpenAI C2PAAyrıca İçerik Kaynağı ve Özgünlük Koalisyonu yönetmeliğine uymayı da amaçlamaktadır.

Şirketten yapılan açıklamaya göre şirket hayata geçirecek i C2PA düzenlemeleri Filigran, ChatGPT sitesinde ve DALL-E 3 model API kullanılarak üretilen görsellerde kullanılacaktır. taşınabilir kullanıcılar 12 Şubat’tan itibaren Bu meta verileri oluşturdukları görseller üzerinde kullanabilecekler. Görünmez meta veriler ve görünür bir CR sembolü, oluşturulan görsellerin her birinin sol üst köşesinde yer alacaktır.

ChatGPT’de üretilen görseller de işaretlenecek

İnsanlar, OpenAI Platformları tarafından oluşturulan herhangi bir görselin kaynağını ve içerik oluşturmak için hangi yapay zeka aracının kullanıldığını Content Credentials Verify gibi web siteleri aracılığıyla kontrol edebilecekler. Filigranı resim veya metin üzerinde kullanmak bu aşamada mümkün olmasa da, hareketsiz görüntüler Bir filigran içerebilir. OpenAI’ye göre filigran oluşturma, “İhmal edilebilir bir gecikmeye neden oluyor ve oluşturulan görüntünün kalitesini etkilemiyor.”

C2PA, AdobeVe Microsoft gibi şirketlerin katılımıyla oluşturulmuştur ve içerik kimliklerini, içeriğin insanlar tarafından mı yoksa yapay zeka tarafından mı üretildiğine göre sınıflandırmaktadır. Zaten kendi içeriklerine yer işareti koyuyorlar MetaKendisi de benzer bir yöntemi uygulayacağını duyurdu.

OpenAI,” Kaynakları ve kullanıcıları tanımlama Bu sinyalleri tanımak içinDijital bilgileri tanıtmak için bu yöntemleri benimsemenin, güvenilirliğini artırmanın anahtarı olduğuna inanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu