Ekonomi

Pazar sonrası hareketleyiciler: Microsoft, AMD, Alphabet ve Tesla

Mesai Sonrası Hisse Hareketleri:

Microsoft Şirketi (NASDAQ: MSFT ) hisseleri, şirketin hisse başına kazanç ve üç aylık kazançların analistlerin beklentilerini aştığını bildirmesine rağmen %1,2 düştü. Ancak bulut hizmetlerindeki büyümenin beklenenden yavaş olması yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı.

Google’ın ana şirketi Alphabet Inc. (NASDAQ: Google ) beklentileri aşan kar ve gelir bildirmesine rağmen hisseleri %4 düştü. Reklam gelirlerinin yatırımcı beklentilerini karşılamamış olması mümkündür. Meta Platformlar (NASDAQ: META) Ve ek inc . (NYSE: PATLATMAK) hisseleri de sonuç olarak düşüş gösterdi.

Advanced Micro Devices, Inc. (AMD (NASDAQ: AMD)) hisseleri, şirketin ilk çeyrek kazanç tahmininin analistlerin beklentilerinin altında kalmasının ardından %3,3 düştü.

Mondelez International, Inc. (MDLZ) hisseleri, şirketin 2023 sonu hisse başına kazanç açıklamasının beklentileri karşılamamasının ardından %4 düştü, ancak dördüncü çeyrek geliri beklendiği gibi geldi.

Tesla, Inc. (TSLA) hisseleri, CEO Elon Musk’a yapılan 55 milyar dolarlık tazminat anlaşmasını geçersiz kılan yasal kararın ardından %2 düştü.

Stryker Corporation (SYK) hisseleri, şirketin üç aylık kazanç ve beklentileri aşan kazanç açıklamasının ardından %3,5 arttı.

Starbucks Şirketi (NASDAQ: SBUX ) hisseleri ilk olarak hisse başına kazanç ve gelirin beklentilerin altında olduğunun açıklanmasının ardından düştü. Ancak hisse fiyatı daha sonra toparlandı ve %3 arttı. Şirket, en az bir yıldır açık olan mağazalarının küresel satışlarında %5 artış bildirdi.

kaydeden Louis Juricic

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu