Yaşam

Şarkıcı Oğuz Yılmaz kimdir, nerelidir? Oğuz Yılmaz’ın Şarkıları Nelerdir? Neden oldu?

Geçtiğimiz yıllarda aramızdan ayrılan ünlü müzisyen Oğuz Yılmaz da son dönemde gündemden düşmeyen isimlerden biri. Kariyeri boyunca birçok albüme imza atan ünlü isim, “Bas Bas Paraları Leyla” ve “Çekirge” şarkılarıyla sadece Türkiye’de değil tüm dünyada adını duyurdu. Peki Oğuz Yılmaz kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Oğuz Yılmaz’ın eşi kimdir? Oğuz Yılmaz neden öldü? Detaylar içeriğimizde.

Oğuz Yılmaz kimdir?

Oğuz Yılmaz, 25 Ekim 1968’de Ankara’nın Sincan ilçesinde doğdu. Müzisyenin aslen Sivaslı olan babası Atatürk Orman Çiftliği’nde bekçi olarak çalışıyordu. Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği müzik yarışmaları sayesinde çok genç yaşta müziğe adım attı.

1980’lerin başında Sincanlı Küçük Oğuz takma adıyla ilk albümünü çıkardı. 1989 yılında çıktığını duydunuz mu? – Bi Denem albümü ile tanınmaya başladı.

Kariyeri boyunca birçok albüme imza atan müzisyen, 1999 yılında çıkardığı Usta albümü ile “Bas Bass Paraları Leyla” adlı müziğini tüm dünyaya duyurdu.

2001’de çıkan filmi gördünüz mü? Albümündeki Çekirge kesimi çok beğenildi.

2004 yılında Yılmazlar Plak şirketini kurarak yoluna kendi müzik şirketinden devam etti. Ünlü ismin Aylin Yılmaz ile olan evliliğinden Sude ve Bertan adında iki çocuğu bulunuyor.

Oğuz Yılmaz, 19 Mayıs 2021’de kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. 52 yaşında hayatını kaybeden sanatçı Karşıyaka Mezarlığı’na defnedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu