Yaşam

Şevval Sam kimdir? Şevval Sam kaç yaşında ve nerelidir? Şevval Sam’in hayatı ve biyografisi!

Şevval Sam Hayatı ve biyografisi son dönemde pek çok kişi tarafından merak ediliyor ve Şevval Sam kimdir? Şevval Sam kaç yaşında ve nerelidir? Sorularıyla sıklıkla araştırılmaktadır. Bu haberimizde Şevval Sam kimdir? sorusunu sizler için yanıtladık. Peki Şevval Sam kimdir? Şevval Sam kaç yaşında ve nerelidir? Şevval Sam’in hayatı ve biyografisi!

ŞEVVAL SAM KİMDİR?

Şevval Sam, 11 Kasım 1973’te İstanbul’da doğdu. Annesi ünlü şarkıcı Leman Sam, babası ise Selim Sam’dir. İlk ve orta öğrenimini Etiler’deki Hasan Ali Yücel İlkokulunda tamamlayan Sam, Zincirlikuyu İnşaat Teknik ve İnşaat Meslek Lisesi Onarım Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde aldı.

1993-1998 yılları arasında rol aldığı “Süper Baba” dizisindeki performansıyla büyük beğeni toplayan Şevval Sam, müzik kariyerine 2006 yılında “Sek” adlı stüdyo albümüyle başladı. Ardından 2007’de “İstanbul’un Sırları” ve 2008’de “Karadeniz” adlı stüdyo albümlerini çıkardı. 2010 yılında “Has Arabesk” albümüyle arabesk müziğin değerli eserlerini kendine has bir şekilde yorumladı. Şevval Sam, müzik kariyerinin yanı sıra birçok dizide de başarılı performanslar sergiledi ve reklam filmlerinde rol aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu