Haber

Suriyeli silahlı bir grup engelli genci döverek öldürdü! Bursa Valiliğinden açıklama var

bursa 22 yaşındaki ES, Karacabey ilçesinde Suriyeli silahlı kişiler tarafından darp edildi. Şahıslar kan donduran anları kaydederken, Bursa Valiliği’nden olaya ilişkin yapılan açıklamada, “ES’i dövdüğü tespit edilen reşit olmayan yabancı şüpheliler SA ve İ.E., 06.09.2023 tarihinde yakalanarak tutuklandı. 07.09.2023 tarihinde ilgili makamlarca yapılmıştır.” denildi.

ENFLASYON YARATTI

Bursa’nın Karacabey ilçesinde 4 Eylül Pazartesi günü yüzde 60 engelli olan 22 yaşındaki ES, bir süredir kız arkadaşını taciz ettiğini iddia ettiği Suriyeli bir kişiyle sosyal medyada tartışma başlattı. Daha sonra ellerinde silah ve sopalarla kalabalık bir Suriyeli grupla karşılaşan ES, burada dövülerek öldürüldü. Vatandaşlar da o anları kamerayla kaydetti. Söz konusu görüntü sosyal medyada infial yarattı.

“Reşit olmayan iki kişi tutuklandı”

Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Karacabey ilçemizde 04.06.2023 tarihinde meydana gelen ve bazı kişiler tarafından bildirilen ‘Kasten Yaralama’ olayı ile ilgili olarak aşağıdaki bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması gerektiği anlaşılmıştır. Söz konusu olayın görüntülerine dayanarak, müşteki ES’nin “YA’yı darp ettiği tespit edilen reşit olmayan yabancı şüpheliler SA ve İ.E., 06.09.2023 tarihinde yakalanarak tutuklandı. 07.09.2023 tarihinde yetkili makamlara. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İşte Valiliğin açıklaması:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu