Ekonomi

THY’den sürpriz adım: Çalışanlarına fotoğraflı kıyafet giydirecek

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, filolarına katacakları 500’üncü uçağın, havayolunun 90 yılı aşkın geçmişinde görev yapmış tüm çalışanların fotoğraflarıyla süsleneceğini açıkladı.

THY Başkanı Bolat, havayolu şirketinde 7 yıl pilot olarak çalışan ve uzaya çıkan ilk Türk astronotu olarak tarihe geçen Alper Gezeravcı ile görüştü.

Bu toplantıyı sosyal medya hesabından paylaşan Bolat, Gezeravcı ile yapacakları bir projeyi de paylaştı. Bolat, paylaşımında şunları söyledi:

”Uzay macerası 5 gün önce Uluslararası Uzay İstasyonu’na bağlanarak başlayan ve uzaya çıkan ilk Türk olarak tarihe geçen Alper Gezeravcı ile az önce tanıştık. Biz millet olarak onunla gurur duyduğumuz gibi, 7 yıl markamızda pilot olarak görev yapan astronotumuz da bu gururun ve kendisine yüklenen sorumluluğun bilincindedir. Hızla genişleyen filomuzda görev yapan Alper Bey ile paylaştığım bir projeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. İnşallah 90 yılı aşkın tarihimizde görev yapmış tüm arkadaşlarımızın fotoğraflarıyla 500’üncü uçağımızı sergileyeceğiz. Her zaman söylediğim gibi markamızın başarısının en büyük mimarları çalışanlarımız yani biziz. Astronotumuz Alper Bey’e Uzay İstasyonu’ndaki yoğun programı arasında zaman ayırdığı için teşekkür ediyor, orada gerçekleştireceği deneylerde başarılar diliyorum. Tarihimizde bir dönüm noktası olan bu olayın kahramanı olarak birçok gence ilham kaynağı olacağını biliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu