İş

TÜRKONFED Başkanı Sönmez: Ekonominin kurallarına uyanların kabinede olmasını memnuniyetle karşılıyoruz.

Türk Girişim ve İşadamları Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ile ilgili olarak, “İş dünyası olarak ulusal ve uluslararası alanda ekonominin kurallarını takip eden, saygın ve deneyimli isimlerin katılımını memnuniyetle karşılıyoruz. ” ifadesini kullandı.

Sönmez, yaptığı yazılı açıklamada yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Sönmez, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin açıklanmasıyla Türkiye’yi 2. yüzyıla taşıyacak kadroların belirlendiğini bildirdi.

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz’ı ve kabinemizin değerli bakanlarını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Barış için kullanacaklarına inanıyor, yeni bakanımızın hayırlı olmasını diliyoruz.” Cumhurbaşkanlığı Kabinesi iyi olacak.

Türkiye’nin gönüllülük esasına dayalı olarak ortaya çıkmış en büyük bağımsız iş kuruluşu olarak, ülkemizin ana gündeminin ekonomi olduğunu savunuyor ve bu kapsamda analiz önerilerimizi hem yetkili kişi ve kurumlar hem de kamuoyu ile paylaşıyoruz. İş dünyası olarak böylesine kritik bir dönemde ulusal ve uluslararası arenada ekonominin kurallarını takip eden saygın ve deneyimli isimlerin varlığını memnuniyetle karşılıyoruz.”

Hayallerin ve umudun Türkiye’sini inşa etmek için herkese çok değerli sorumluluklar düştüğünü belirten Sönmez, TÜRKONFED olarak kamu-özel sektör-sivil toplum işbirliğinin bir modülü olmaya, birlikte çalışmaya ve çözüm üretmeye devam edeceklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu