Haber

Yürüme engelli Jamal, yardım merkezinde gönüllü olarak çalışıyor

Edirne’de yürüme engelli Cemal Hazar Kahraman (23), deprem bölgesine gönderilecek yardımın toplandığı yerde. spor Salonda gönüllü olarak çalışıyor. Koli paketleyen ve tutanak tutan Kahraman, “Elimden geldiği kadar katkıda bulunmaya çalışıyorum. Herkes sorumluluk alıyor” dedi.

Edirne Valiliği’nin Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 10 ile gönderilmek üzere yardım toplama merkezi olarak Mimar Sinan Spor Salonu belirlendi. Sarsıntının ilk gününden itibaren çok sayıda kişi salonda isteyerek çalışmaya başladı. Doğuştan beyin felci hastası olan ve yürüme güçlüğü çeken Cemal Hazar Kahraman da gönüllüler arasında yer aldı. İlk gün kolileri paketleyen Kahraman, ardından gelen yardımları kaydetmeye başladı.

‘BU BİR VATANDAŞLIK GÖREVİ’ Trakya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi son sınıf öğrencisi Cemal Hazar Kahraman da kendisinin de AHBAP gönüllüsü olduğunu belirterek, “Bunun engellilikle ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum. herkes burada o yüzden gönüllü olarak buradayım zaten 5 yıldır yardım faaliyetlerinde çalışıyorum elazığ depreminde de buradaydım onun dışında orman yangınlarında bizzat aktif olduk katılmaya çalışıyorum Her türlü yardım faaliyetlerinde. Bu bir vatandaşlık görevidir. Engelli olmanız fark etmez, içeride herkesin işi vardır” dedi. ‘TAŞIN ALTINA SAKIN’

Elinden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştığını belirten Kahraman, “İlk geldiğimde kolileri paketledik.

yayladagihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu