Haber

Zelenskiy: Ukrayna arama kurtarma ekibi Türkiye’ye gönderildi

Volodymyr Zelenskiy, akşam saatlerinde yayınladığı günlük görüntüsünde Rusya-Ukrayna savaşındaki son gelişmeleri millete anlattı.

Zelenskiy, bugün Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius’u Kiev’de kabul ettiğini belirterek, ikili görüşmede Ukrayna’ya silah yardımı konularını ele aldıklarını kaydetti.

Zelenskiy, Ukrayna ordusunu güçlendirmek için müttefik ülkelerle yoğun görüşmelere devam ettiklerini belirterek, Rus ordusunun saldırılarına karşı daha etkin çaba sarf etmek için hazırlıkların sürdüğünü bildirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞME

Bugün Önder Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla aradığını ve Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle geçmiş olsun dileklerini ilettiğini hatırlatan Zelenskiy, şu ifadeleri kullandı:

“Ukraynalı kurtarma ekipleri depremlerin ardından kurtarma operasyonuna destek vermek için Türkiye’ye gitti. Umarım mümkün olduğu kadar çok insanın hayatını kurtarmak mümkün olur.”



87 KİŞİLİK DENEYİMLİ BİR GRUP GELİYOR

Ukrayna Devlet Acil Servisi’nden yapılan yazılı açıklamada, 87 kişiden oluşan deneyimli bir arama kurtarma ekibinin Türkiye’ye gitmek üzere yola çıktığı açıklandı.

Devlet Acil Servisi’nin video paylaşımına göre, uçak ve araçlarla yola çıkan ekiple birlikte eğitimli arama köpekleri ve ekipmanları Türkiye’ye gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu