Haber

Avcılar’da Kentsel Dönüşümde Boş Binaya İzinsiz Giren Şüpheli Kaçtı

AVCILAR’da kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması planlanan ve sahibinin haberi olmadan tahliye edilen binadaki daireye bir kişi yerleşti. Binada bulunanların durumu ev sahibi Koray Avuç’a anlatmasının ardından eve polis ekipleri geldi. İtfaiye ekiplerinin yardımıyla eve giren ekipler, şüphelinin kaçtığını belirledi. Eve yerleşen kişinin geçen ay evine giren hırsız olduğunu iddia eden ev sahibi Koray Avuç, benzer bir durumun yaşanmaması için evin kapısına duvar ördü.

Merkez İlçe Rıfat Caddesi üzerinde kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması planlanan 6 katlı binanın en üst katında oturan Koray Avuç’un kısmen boş olan evine giren şüpheli, değerli eşyalarını alarak fark edildi. Geçen ay apartman sakinleri tarafından. Şüphelinin apartmandakilere evi kiraladığını söylemesi üzerine binadakiler şüphelenerek durumu Koray Avuç’a bildirdi. Evini kimseye kiralamadığını belirten Koray Avuç, evine giderken polisi arayarak evinde hırsız olduğunu bildirdi. Polisin geldiğini gören şüpheli, içeri girmelerini engellemek için elindeki aletle vurarak kapı kilidini kırdı. Polisin çağırdığı çilingir kırılan kilidi açamadı. Bunun üzerine itfaiye çağrıldı. İtfaiye ekibi çelik kapıyı balyozla vurarak açmaya çalıştı. Çabalar sonuç vermeyince elektrikli testere getirilerek kapı kesildi. Yaklaşık bir saat süren çabanın ardından kapının ortasında bir kişinin geçebileceği delik açıldı. Polis eve girdi ve evde kimseyi bulamadı.

KAPININ ÜZERİNE DUVAR ördü

Koray Avuç, “Komşular bu şahısla diyalog başlatıyor. Evi Ahmet isimli birinden kiraladığını söylüyor. Komşular haber verince hemen geldim. Eşim de polisi arıyor. Kapıyı zorla açtılar. . Buraya birkaç eşya daha alıp gideceğim.” Avuç, benzer bir durumla tekrar karşılaşmamak için evden eşyalarını aldıktan sonra kapıya duvar ördü.

HAVALANDIRMA BOŞLUĞUNDAN KAÇTI

Mahallede esnaf olan Ahmet Öz, “Boş bir daireye hırsız girdi ve ihbarda bulunuldu. Polis ve itfaiye geldi. Hırsız havalandırma boşluğundan kaçtı. Ev sahibi daha sonra kapının üzerine duvar yaptırdı. bu olay.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu