Haber

Belediye Başkanı Ceritoğlu Sengel’den Gıda Dayanışması

Efes Selçuk Çocuklara Yönelik Gıda Dayanışması devam ediyor. Efes Selçuk Çocuklara Yönelik Gıda Dayanışma Projesi Eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Efes Selçuklu çocukların beslenme çantaları gıda dayanışmasıyla doldu.

Yetersiz beslenmeyle karşı karşıya kalan çocukların gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla Efes Selçuk Belediyesi öncülüğünde kent dayanışması olarak inşa edilen proje devam ediyor. Efes Selçuk’ta bu yıl beslenme kutuları dayanışmayla doldu.

Efes Selçuk Çocuklar İçin Beslenme Dayanışma kapsamında geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında her hafta 135 öğrencinin beslenme çantası Efesli Çocuk Paketi ile dolduruldu. Her ay 96 çocuğa Efes Bebek Paketi, 33 anneye Efes Anne Paketi ulaştırıldı.

Okulların açılmasıyla birlikte sosyal medya hesaplarından davet yapan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, özellikle çocukların gıdaya erişiminin zorlaştığına dikkat çekerek; “Okullar açıldı, beslenme ciddi bir sorun. Geçtiğimiz yıl başlattığımız Efes Selçuk Çocuklara Yönelik Gıda Dayanışmamız devam ediyor. Gıda Dayanışması kapsamında eğitim-öğretim yılı boyunca her hafta 135 çocuğa Efes Çocuk Paketi, her ay 96 çocuğa Efes Bebek Paketi ve her ay 33 anneye Efes Anne Paketi ulaştırdık. Efes Selçuk Çocuklara Yönelik Gıda Dayanışmamız devam ediyor. “Birlikte dayanışma içinde olalım” dedi.

Sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların desteğiyle devam eden ve “Efes Selçuk’ta Hiçbir Çocuk Yatağa Aç Girmeyecek” ilkesiyle hayata geçirilen projeye gidadayanismasi.org adresinden destek veriliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu