Haber

Çalış Tepesi’nde Türk Bayrağı asılı

Kemer’in en değerli yürüyüş yollarının ortasında yer alan Çalış Tepesi’nde fırtınada yıkılan bayrak direği yenisiyle değiştirilerek Türk bayrağı dalgalandı.

Kış aylarında şiddetli fırtına nedeniyle yıkılan 32 metre yüksekliğindeki bayrak direği yenisiyle değiştirilerek Türk bayrağı çekildi.

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yıkılan bayrak direğini vinç yardımıyla kaldırarak yerine 32 metrelik yeni bayrak direği dikti. Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri de Türk bayrağını dalgalandırdı.

Kemer Arama Kurtarma Derneği (KEMKUT) üyelerinin de desteklediği çalışmaların ardından belediye ekipleri tarafından drone ile Türk bayrağı da dalgalandı.

Çalış Zirvesi için çalışma

Kış aylarında yağan yağış nedeniyle bozulan ve tahrip olan Çalış Tepe yolu, Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından onarıldı. Kemer Belediyesi Başkan Yardımcısı Baki Yalın, Kemer Belediyesi için fıskiyelerle yürütülen yol iyileştirme çalışmalarını yakından takip etti.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Şiddetli kış fırtınasında yıkılan bayrak direğimizi yenisiyle değiştirdik. Uzun ve titiz bir çalışmadan sonra şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bayrağımızı dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga dalga boylarına dalgalandırdık. Bayrağımız Kemerimizin hemen hemen her noktasından görülebilmektedir. Çalış Tepesi yolunda bozulan alanlarda da yeniden düzenleme çalışmaları gerçekleştirdik. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi. söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-sinanpasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu