Haber

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Projesinde Cumhuriyet coşkusu

Eczacıbaşı SporKulübün sporda fırsat eşitliği ilkesiyle ES Voleybol iş birliğiyle 2015 yılında başlattığı ‘Gelecek İçin Smaç Projesi’nin 8’inci yılında Antalya’da Cumhuriyet coşkusu yaşandı.

Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Projesi kapsamında düzenlenen 15. Geliştirme Takımları Turnuvası’nın ‘Yıldız-Genç Takımlar’ ayağının ikinci günü geçti. Tarihçi, akademisyen ve yazar İlber Ortaylı, Cumhuriyetin 100. yılında düzenlenen turnuvada düzenlenen ‘Cumhuriyet Sohbetleri’nde geleceğin voleybolcularıyla buluştu.

Yüzlerce genç voleybolcu İlber Ortaylı’dan Cumhuriyet’i dinledi

Cumhuriyetin 100’üncü yılında Eczacıbaşı Smaç’tan Geleceğe birçok kampüsten 350 genç voleybolcu, İlber Ortaylı’dan Cumhuriyet’i dinledi. Kendini geliştirme ve gösterme fırsatı sunan organizasyonun ikinci gününde voleybolcularla bir araya gelen Ortaylı, Cumhuriyet şampiyonlarından spora, spordan spora kadar pek çok konuyu anlatarak genç sporcular için spor yapmanın değerini vurguladı. Sağlıkta milli mücadele dönemi.

Sporun yanı sıra mutlaka sanatla da ilgilenilmelidir.

Genç sporcuların yoğun katılımı ve ilgisiyle gerçekleşen söyleşide İlber Ortaylı, Türk kadınının adalet mücadelesine de değindi. İlber Ortaylı, kadınların hayatın her alanında aktif rol alması gerektiğini vurgularken, eğitim hayatlarına dair de tavsiyelerde bulundu. Cumhuriyetin geleceğinin çok parlak olduğunu ve gelecekte sporda büyük başarılar beklediğini belirten İlber Ortaylı, sporun asla tek başına yeterli olmadığını, sporun yanı sıra sanata da ilgi gösterilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

İlber Ortaylı voleybolcularla birlikte Cumhuriyet için poz verdi.

15. Eczacıbaşı Gelecek Smaç Geliştirme Takımları Turnuvası’nın ikinci ayağı 19 Kasım 2023’e kadar devam edecek. 17 Kasım’da Türk araştırmacı ve yazar Selim Erdoğan, ‘Cumhuriyet Sohbetleri’nde konuşacak.

Organizasyonun son gününde genç voleybolcular Cumhuriyetin 100. yılına özel bir dans gösterisi sunacak. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu