Haber

Muğla Büyükşehir Meyve Fidanı Desteğine Başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal destekler kapsamında yürüttüğü ceviz, badem ve incir fidanı 2023 yılı dağıtımı için başvurular başladı. İl genelinde yapılacak fidan dağıtımı kapsamında üreticilere yüzde 50 hibe sağlanacak.

Tarımsal işlerin çeşitliliğini artırmak ve sürdürülebilir kırsal kalkınmayı sağlamak için birbirinden değerli projeleri hayata geçiren Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde ceviz, badem ve incir fidanına yüzde 50 hibe desteği vermeye devam ediyor. İl genelinde bugüne kadar 205 bin meyve fidanı, 575 ton tohumluk patates ve 578 ton yem bitkisi tohumu dağıtılırken, 2023 yılı için hazırlanan fidanların dağıtımına başlandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak fidan dağıtımından yararlanmak isteyen üreticilerden gerçek gübreleme yöntemlerinin uygulanabilmesi için toprak analiz kuralı istenecek. 2 ile 10 dekar arasındaki araziler için destekler yapılacak. Tüm çiftçiler bu destekten doğrudan yararlanabilecek.

Meyve fidanı dağıtımından yararlanmak isteyen vatandaşlar 444 48 01 Davet Merkezi’ni arayabilir veya Büyükşehir Belediyesi Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bireysel başvuruda bulunabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu